Yüze Yağ Enjeksiyonu İle Gençleşme Yüz Şekillendirme

Yüz GermeGünümüzde yüz gençleştirme ameliyatlarının en önemli aşamalarından biri, kırışıklıkların altlarına yada yüzde çökük görünüme sebebiyet veren kısımlara yağ enjeksiyonu yapılmasıdır.

Yaş ilerledikçe yüzdeki yağ hacmi azalmaya başlamaktadır. Bu da kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine yol açtığı gibi yüze yorgun ve çökmüş bir ifade de vermektedir. Bu nedenle yüz gençleştirme ameliyatlarının vazgeçilmez bir parçası da yüze yağ enjeksiyonu yapılmasıdır.

Yağ enjeksiyonu göz altlarına enjekte edildiğinde göz altı torbalarının ve koyu renkli halkaların belirginliğini azaltmaktadır. Aynı zamanda elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi, ince dudakların kalınlaştırılması, yüzde çökük kısımların dolgunlaştırılmasında çok etkili olmaktadır.

Karın bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağ hücreleri, ameliyathane ortamında bir dizi işlemden geçirildikten sonra yüze yada vücut bölgelerine enjekte edilebilir hale gelmektedir. Bu şekilde transfer edilen yağ hücrelerinin bir kısmı enjekte edildiği alanda canlılığını korumakta ve yapılan bu işlemin etkinliği kalıcı olmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.