Meme Büyütme Ameliyatı Size Uygun Silikon Protez

Meme Büyütmede İstenilen Büyüklüğe Nasıl Karar Verilir ?

Göğüs büyütme ameliyatı, meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıyla yapılmaktadır. Bu uygulama yapısal olarameme-estetigi-videolari-dr-cerkesk doğuştan küçük memeler veya doğum sonrasında küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilmektedir. Küçüklüğü yanında eğer memelerde sarkma da söz konusu ise bu girişim  meme dikleştirme yani mastopeksi ile kombine edilebilmektedir. Memedeki sarkma sonucu eğer meme ucu meme altındaki kıvrımın altına inmiş ise sadece meme protezi konulması bu sarkmayı önleyemeyeceğinden birlikte meme dikleştirici girişimlerin de yapılması gerekir.

Meme protezinin büyüklüğüne, dolayısıyla oluşacak memenin büyüklüğüne karar verirken hastanın istekleri de göz önüne alınmakla birlikte göğüs duvarının yapısı ve genişliği en önemli belirleyici faktörlerdir. Bunun için göğüs duvarında memelerin olması gereken bölgenin çapı ölçülerek, bu çapa uygun protezler seçilmelidir. Bu çaptan daha büyük çaplı protezler üstte ve yanlarda taşmalara neden olacak ve tabii bir sonuç elde edilemeyecektir. Hatırlanması gereken önemli püf noktalardan biri de en güzel ve doğal  sonuçlar ameliyat olduğu belli olmayan tabii sonuçlardır.

”Göğüs kafeslerini aşan protezlerin kullanılması doğallıktan uzaklaşan sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.”

Göğüs Büyütme Ameliyatında İstenilen Büyüklüğe Nasıl Karar Verilir?

Meme büyütmede aşırı büyük protezler kullanılması doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilecektir. İstenilen büyüklükte protez konması için göğüs kafesinin çapı çok önemlidir. Göğüs kafeslerini aşan protezlerin kullanılması doğallıktan uzaklaşan sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır. İstenilen büyüklüğe karar vermede ameliyat öncesi hasta ile görüşmede hastanın isteklerinin göz önüne alınması ve hastaya ne büyüklükte protezin konulabileceğinin anlatılması çok önemlidir. Bazı hastalar büyük memeli göğse sahip olmayı isteyebilirler. Ancak hastanın vücut yapısı ve göğüs çapı büyük protezi almaya elverişli değil ise konulacak büyük protez doğal olmayan ve göze hoş gelmeyen bir sonucun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle aşırı büyük protezlerin konulmasına ben her zaman kaçınmaktayım.

Comments are closed.