Mayıs 2016 / Cosmopolitan / Ameliyatsız Bölgesel İncelme Soğuk Lipoliz Coolsculpting

Ne işe yarıyor?
Coolsculpting tedavisi vücutta istenmeyen yağ dokusuna uygulanan tek seanslık bir işlem. Bölgesel incelme yöntemi olarak kullanıyor. BölgesCosmopolitan_Mayıs 2016_syf 288_el incelme yöntemi olarak kullanılıyor. Bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa ve bunardan neştersiz doğal yöntemlerle kurtulmak istiyorsanız Coolsculpting’i deneyebilirsiniz.  Coolsculpting yağ hücrelerinin büyüklerini azaltarak değil yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan sonuçları kalıcı bir tedavi.

Kaç Yıldır Türkiye’de Uygulanıyor?
Ortalama 5 yılı aşkın süredir uygulanıyor. FDA onaylı bölgesel incelme teknolojisi Coolsculpting Amerika ve Avrupa’da 2 milyonu aşkın kişi tarafından denenmiş ve beğenilmiş.

İşlemi Kimler Yaptırabiliyor?
İnatçı yağlanma dediğimiz genelde genetiğe bağlı cilt altı yağ dokusundan şikayetçi olan herkes gönül rahatlığı ile yaptırabilir. Doğumdan 6 ay sonra da uygulanabiliyor.

Uygulama Süresi Nedir ve Bu Esnada Acı Hissi Var mı?
İşlem her bölge için bir saat sürüyor. İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme ile vücudunuzun ilgili bölgesi kaplanıyor. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının hazinesine çekiyor. İşlem yapılan bölgede soğukluk hissi oluyor. Uygulama süresince acı hissi kişinin ağrı eşiğine göre değişiklik göstermekle beraber genellikle acı ya da ağrı yaşanmıyor.

Comments are closed.