Prof Dr Nazım Çerkeş Biyografi

Prof. Dr. Suat Nazım Çerkeş 1959 yılında İstanbul’da doğdu.

1977 yılında Ankara Fen Lisesi; 1983 yılında Hacettepe Ünivirsitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı’nda ihtisasa başladı. İhtisası süresince özellikle mikrocerrahi alanında çalışmalarda bulundu ve İstanbul Tıp Fakültesi’nde Mikrocerrahi uygulamalarını başlattı.

1990 yılında Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı oldu. Aynı yıl A.B.D.’ne giderek UAB (University of Alabama at Birmingham) da dünyanın en tanınmış plastik cerrahlarından; endoskopik yüz germe ameliyatlarının ilk uygulayıcısı Prof. Luis O. Vasconez’in kliniğinde 1 yıl klinik fellow ve 6 ay araştırma fellow’u olarak çalıştı.

1992’de Dr. Suat  Nazım Çerkeş İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı’nda uzman olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında Doçent oldu.
dr-nazim-cerkes-index-kongre

1997-2002 yılları arasında Istanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı’nda öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılı başında görevinden ayrılarak COSMED Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi’ni hizmete açtı.

 Dr. Çerkeş, özellikle burun estetiği (rinoplasti) konusunda dünyadaki en önemli otoritelerden biri olarak kabul edilmekte, tüm dünya genelinde düzenlenen en önemli estetik plastik cerrahi kongrelerine, konferanslar vermek, eğitim amaçlı canlı ameliyatlar gerçekleştirmek için davet edilmekte ve bu alanda ülkemizi başarı ile temsil etmektedir.
slider-kongre-estetik-cerrahi-uzmani

Dr. Nazım Çerkeş 2009 yılında Türkiye’de Estetik Cerrahi Derneği Başkanlığı’na; 2010 yılında ise ISAPS Uluslarası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği’nin(ISAPS) Eğitim Komitesi Başkanlığı görevlerine getirilmiştir.

Dr.Nazım Çerkeş Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneğinin resmi dergisi olan Aesthetic Surgery Journal(ASJ)ın yayın kurulu (Editorial Board) üyesidir.

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ,International Society of Aesthetic Plastic Surgery(ISAPS) American Society of Aesthetic Plastic Surgery,Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği üyesidir.

Nazım Çerkeş evli olup iki kız çocuk babasıdır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Hobileri arasında serbest ve scuba dalgıçlık, kayak yapmak, briç oynamak sayılabilir.

ncerkes@cosmed-clinic.com

Dr. Nazım ÇERKEŞ’in davet edildiği önemli uluslararası kongreleri görmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.