Milliyet 2015 / Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

soguk-lipoliz-bolgesel-zayiflamaSoğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama
Plastik cerrahlara en çok yöneltilen soruların başında zayıflama yönelik konular gelmektedir. Akdeniz bölgesi insanlarında özellikle karın basen bacakların kilo almaya eğilimli olduğunu bu nedenle de bölgesel incelmeye yönelik konularında her zaman merak uyandırdığını söyleyebilirim Spor yapmak sağlıklı beslenmek bol su içmek fit bir vücut için olmazsa olmaz kurallar ancak yine de vücut şekline bağlı olarak belli bölgelerde toplanmış yağların giderilmesinde diyet, egzersiz gibi yöntemler bazen yetersiz kalabiliyor. Çok zayıf bir kişinin karın bölgesinde ya da basenlerinde bölgesel yağ toparlanmalarının olması gibi
Estetik cerrahlar olarak biz genellikle lokal olarak toplanmış yağların giderilmesi için liposuction yöntemi ile yağ alma ameliyatının uygun olabileceğini vurguluyoruz
Liposuction ameliyatında cilt altına kanül adı verilen enjektöre benzeyen ince borularla girilmekte ve yağlar vakumlanarak alınmaktadır. Bu işlem karın, basen, bel, sırt, kollar, bacaklar, gıdı gibi tüm vücut bölgelerine uygulandığında genel anestezi altında yapılmakta ve operasyon ortalama 3 – 4 saat kadar sürmektedir.
Bölgesel zayıflama cihazları etkili midir?
Bölgesel incelme isteyen ancak cerrahi müdahale tercih etmeyen anestezi almak istemeyen kişiler için günümüzde çok farklı prensiplerine dayalı teknolojik cihazlar mevcut. Ameliyatsız bölgesel zayıflama cihazları ile uygulama yaptırmak isteyenlerin mutlaka cihazın etkinliğinin çok sayıda kişi üzerinde uygulanarak kanıtlanmış olmasına ve vücuda bir zarar vermediği konusunda da FDA tarafından belgelendirilmiş olmasına dikkat etmelerine tavsiye ediyoruz.
Yurt dışında katıldığım kongrelerde de gözlemlediğim ve üzerinde yazılmış bilimsel makaleleri incelediğim kadarıyla günümüzde plastik cerrahların etkinliği ve güvenirliği konusunda hemfikir olduğu birkaç cihaz mevcut. Bunların başında soğuk lipoliz esasına dayanan cihazların olduğunu söyleyebilirim.

Comments are closed.