50’li Yaşlardan Sonra Kombine Yüz Gençleştirme Ameliyatları

Yüz GermeYüz germe – boyun germe ameliyatları genellikle 50’li yaşlardan sonra yapılmakta ve diğer yüz gençleştirme operasyonları ile kombine edilmektedir.

Yılların ilerlemesi cildimizde farklı kısımlarda farklı oranda deformasyona sebebiyet vermektedir. Kuru ciltlerde nemsizlik nedeniyle kırışıklıkların daha hızlı oluştuğunu, Yağlı ciltlerde ise cilt dokusunun daha erken yaşlarda sarktığını gözlemliyoruz.

Yılların ve yerçekimi etkisinin yanısıra genetik özelliklerimiz, yaşam şeklimiz, sigara alkol tüketimi, sağlıklı beslenme, spor yapma, güneşe maruz kalma alışkanlıklarımız cildimizde oluşan deformasyonun az yada çok olmasında, hızlı yada yavaş ortaya çıkmasında etkilidir.

Cildimizle ilgili şikayetlerimiz için farklı estetik cerrahi ameliyatlar ve ameliyatsız estetik tedavi yöntemleri var. Önemli olan mevcut deformasyonların giderilmesi için hangi operasyon / operasyonlar ve yöntem / yöntemlerin uygulanması gerektiğine doğru bir şekilde karar verilmesidir.

En çok uygulanan bazı yüz gençleştirme ameliyatları
GÖZKAPAĞI ESTETİĞİ: Alt ve üst gözkapağı estetiği
ENDOSKOPİK YÜZ GENÇLEŞTİRME: Kaş kaldırma, alın germe, orta yüz germe
YÜZ GERME: Yüz germe boyun germe
YAĞ ENJEKSİYONU: Yüze yağ dolguları

Ameliyatsız estetik tedaviler
Botoks
Dolgular
Kimyasal peelingler
Dermastamp

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.