Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatının Ayrıcalıkları

Erkeklerde burun estetiği prensipleri kadınlardan farklılık göstermektedir. Feminize bir görünüm oluşturmamak için dudak burun açısı, burun sırtına yapılan müdahaleler ve burun kemiklerine yapılan müdahaleler kadınlara göre farklı planlanmalıdır.

Erkeklerde burun sırtında oluşturulacak oyukluk hiç hoş olmayan bir görünüme sebep olmaktadır. Erkeklerde burun sırtı düz olarak gelmekte ve burun ucu burun sırtı ile aynı düzeyde olmalıdır. Hatta bazı kişilerde burun sırtında hafif bir kemer bırakılması daha natürel ve güzel bir sonuç sağlayabilmektedir.

Kadınlarda burunun dudak ile yaptığı açı 95 -100 derece olması idealken, erkeklerde bu açının 90 dereceyi geçmemesi gerekmektedir. Bu açının küçültülmesi kalkık bir burun oluşumuna neden olacağından feminize bir burun ortaya çıkaracaktır.

Kadınlardan farklı olarak erkeklerde burun kemiklerinin inceltilmemesi gerekir. Burun kemikleri birbirine çok yaklaştırılarak ön görünümde fazla miktarda bir incelme oluşturulursa yine feminize bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Birçok erkekte, burunu çok küçültmemek için, buruna bazı bölümlerin kıkırdak greftleri ile büyütülüp; bazı bölümlerin ise küçültülmesi ile kombine edilen, dengeleyici burun ameliyatları tercih edilmektedir.

Horlama Şikayeti Olanlar İçin Burun Estetiği Ameliyatı Önerilmektedir.

Toplumumuzda birçok erkekte burun kıkırdaklarının eğri olmasına (septum deviasyonu) ve konka adı verilen burun etlerinin geniş olmasına bağlı olarak burun tıkanıklığı şikayeti bulunmaktadır. Burun tıkanıklığı uykuda horlama şikayetinin de ana nedenlerinden biridir. Bu nedenle burun tıkanıklığı ve horlama şikayeti olan kişilere ameliaytı septum kıkırdağının düzleştirildiği aynı zamanda konkaların da küçüldüğü bir ameliyat olan burun estetiği ameliyatı olmaları önerilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı İle ilgili Diğer Konular

Burun estetiğinde En Yeni Gelişmeler Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatı

jenerik-video-burun-uzmantv-2
Burun estetiği ameliyatlarında hastalar hiçbir ağrı duymaz. En zor olan kısımı burun içindeki tampon nedeniyle nefes alamamak ve tamponun çıkartılmasınıdr. Dr. ÇERKEŞ TAMPON KULLANMAMAKTADIR

 

jenerik-video-burun-uzmantv-5
Burun estetiği ameliyatı hasta açısında iyileşme süreci çok kolay olan bir ameliyattır Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ’in ameliyatları sonrası kişi 8-9 gün içinde normal yaşama dönmektedir.
jenerik-video-burun-uzmantv-4
Burun tıkanıklığına bağlı horlama şikayeti olanlar için burun estetiği ameliyatı önerilmektedir. Erkeklerde yapılan burun estetiği ameliyatlarının ayrıcalıkları nelerdir?
jenerik-video-burun-uzmantv-1
Burun estetiği, plastik cerrahide en çok hata yapılan ameliyatlardan biridir. Çok deneyimli cerrahlarda revizyon ameliyatı gereksinim oranı %1’ler seviyesindedir

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.