burun estetiği   burun estetik   estetik cerrahi   estetik ameliyatlar

Estetik Plastik Cerrahi Merkezi | Cosmed Klinik

Doçent Doktor Nazım ÇERKEŞ Burun Estetiği Rinoplasti Estetik Cerrahi Ameliyatlar Ameliyatsız Estetik Tedaviler
English        Deutsch Plastik Cerrahi Ameliyatlar Öncesi Sonrası Resimleri Plastik Cerrahi Ameliyatlarda Fiyatı Belirleyen Faktörler E-posta ile Fotoğraf Üzerinden Değerlendirme İletişim Bilgileri
Yüz estetiği ameliyatları
Burun Estetiği Rinoplasti
Septum Deviasyonu
Gözkapağı Estetiği
Endoskopik Kaş Kaldırma
Endoskopik Alın Germe
Endoskopik Ortayüz Germe
Yüz Boyun Germe
Çene İmplantları
Elmacık Kemiği İmplantları
Dudak Estetiği
 
Vücut estetiği ameliyatları
Meme Büyütme
Meme Dikleştirme
Meme Küçültme
Meme Rekonstrüksiyonu
Jinekomasti
Liposuction (Yağ Alma)
Karın Germe
Kol Germe
Bacak Germe
Baldır İmplantları
 
Ameliyatsız Estetik Tedavi Yöntemleri

ENDOSKOPİK YÜZ GERME AMELİYATLARI

ENDOSKOPİK ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

Yer çekiminin yıllar boyunca etkileri ve mimik kaslarının aşırı kasılmaları üst yüz bölümü olarak tanımladığımız alın ve kaş bölgelerinde birtakım deformasyonlara neden olur. Alında çizgiler derinleşir kaşlar aşağıya doğru düşer ve göz kapakları üzerinde bir katlantı oluşturur. Göz yanlarında kaz ayağı tabir edilen çizgiler meydana gelir. Bu durum kişide yorgun ve neşesiz bir ifadenin ve yaşlı bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu görünümün ortadan kaldırılması sarkmış alın derisi ve kaşların gerilerek eski yerlerine getirilmesi ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması ile mümkün olmaktadır. 

Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ, Endoskopik Yüz Germe Ameliyatını Anlatıyor.

ATV Haber İzlemek İçin Tıklayınız.

Endoskopik cerrahinin, yüz gençleştirmede kullanılması ve plastik cerrahideki son 10 yıldaki en büyük gelişmelerden biridir. Endoskopik cerrahinin avantajları uzun kesiler yapmak yerine küçük kesiler yoluyla ameliyatların gerçekleştirilmesi böylece hem daha az iz bırakması hem de daha çabuk iyileşme ve his kusuru gibi kalıcı kusurlardan korunulmasıdır. Endoskopik cerrahi, plastik cerrahide en çok alın ve kaş kaldırma ve orta yüz  gençleştirme ameliyatlarında kullanılmaktadır. Bu işlem saçlı deri içerisine yapılan 2-3’er cm’lik kesilerden yapılır. Bütün ameliyat bu küçük kesilerden sokulan aletler yardımıyla gerçekleştirilir. Küçük optik bir kamera kesilerden birinden sokulur ve televizyon ekranında çalışılacak alan görüntülenir. Özel endoskopik alet ve disektörlerle alın derisi ve kaşların kafa kemiklerinden serbestleştirilmesi yapılır ve asıcı dikişler ile daha yüksek noktalara tespit edilir.

Bu ameliyat sedasyon altında lokal anestezi ile yapılabilmekle birlikte biz genel anesteziyi tercih etmekteyiz. Hasta ameliyattan birkaç saat sonra aynı gün evine dönebilmektedir. Alın bölgesine ve saçlı deriye 48-72 saat elastik bandaj uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası dönemde pek ağrı olmamakla beraber özellikle 24 saaten sonra göz çevresinde ödem ve morluklar oluşmaktadır. Bu ödemler genellikle bir hafta içinde kaybolmaktadır.

Endoskopik alın ve kaş kaldırma yüzün üst bölümünün gençleştirilmesi işlemidir ve yüz germe, gözkapağı estetiği ameliyatlarıyla kombine olarak uygulanabilen bir yöntemdir.

ENDOSKOPİK ORTA YÜZ GENÇLEŞTİRME

Yerçekimi etkisi, yıllar içinde orta yüz bölümünde de yaşlanma etkilerini ortaya çıkmaktadır. Elmacık kemiği üzerinde bulunan yağ yastıkçığının aşağıya doğru sarkması elmacık kemiği üzerindeki dolgunluğun yok olmasına neden olur. Aşağıya doğru sarkan bu ciltaltı dokuları burundan dudak kenarına uzanan kıvrım olan nasolabial kıvrım üzerinde bir deri katlantısı şeklinde ortaya çıkmakta ve bu çizginin derinleşmesine sebebiyet vermektedir.

Orta yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç sarkmış olan ciltaltı yağ yastıkçıklarının orijinal yerlerine alarak elmacık kemiği üzerindeki kişiye genç ve çekici bir görünüm veren dolgunluğu tekrar sağlamak ve nasolabial kıvrımın üzerindeki katlanmayı kaybederek bu çizginin derinliğini azaltmaktır.

Son yıllarda endoskopik cerrahi orta yüz gençleştirme ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Saçlı deri içinde şakak bölgesinde yapılan 3-4 cm'lik bir kesi ile elmacık kemiği üzerindeki yumuşak dokular serbestleştirilir. Bazı vakalarda ağız içinden dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılan 2-3 cm'lik kesi bu serbestleştirmeye yardımcı olur. Serbestleştirilen yağ yastıkçıkları bir veya iki dikişle şakak bölgesindeki sağlam zarsı (temporal fasia) dokulara asılır. Böylece elmacık kemiği üzerindeki dolgunluk sağlanmış ve nasolabial kıvrımın derinliği azaltılmış olur.

Endoskopik orta yüz gençleştirme ameliyatını genel anestezi altında yapılması tercih edilmektedir. Genellikle hastalarda kaş ve alın düşüklüğü de olduğundan aynı kesilerden alın germe ve kaş kaldırma işlemi de birlikte yapılmaktadır.

Hastalar ameliyattan birkaç saat sonra eve dönebilmektedir. Yüz ve göz çevresindeki morluk ve şişlikler 7-10 gün içinde genellikle kaybolur ve kişi günlük aktivitelerine ve işine bu süre içinde dönebilir.

cosmed@cosmed-clinic.com

 

COSMED ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ

Yeni Sülün Sokak No:17 3. Levent İstanbul  |  Tel: 0212 283 9181 - 283 3898  |  KROKİ

cosmed@cosmed-clinic.com

Site Haritası

ANA SAYFA